Yhteystiedot

Merilogistiikan tutkimuskeskuksen asiantuntijat palveluksessasi, ota yhteyttä!

Tutkimuspäällikkö,
keskuksen vetäjä

Minna Keinänen-Toivola
044 710 3063

minna.keinanen-toivola@samk.fi

20200818 231450

Viestintäsuunnittelija
Reetta Vähä-Aho
044 710 3126

reetta.vaha-aho@samk.fi

Profiilikuva

Tuntiopettaja
Elina Elo
044 710 3197

elina.elo@samk.fi

Profiilikuva

Projektitutkija
Mona Elo
044 710 3135
mona.m.elo@samk.fi

Profiilikuva

Projektisihteeri
Pauliina Helin
044 710 3044

pauliina.helin@samk.fi

Petteri Hyvärinen

Projektitutkija
Petteri Hyvärinen
044 710 3203
petteri.hyvarinen@samk.fi

Profiilikuva

Lehtori
Henna Jalonen
044 710 3403

henna.jalonen@samk.fi

Hanna Kajander

Projektipäällikkö
Hanna Kajander
044 710 3283

hanna.kajander@samk.fi

Kimmo Kauko

Päätoiminen tuntiopettaja
Kimmo Kauko
044 710 3225

kimmo.2.kauko@samk.fi

Katri Kesti

Päätoiminen tuntiopettaja
Katri Kesti
044 710 3810

katri.kesti@samk.fi

Hankepäällikkö
Heikki Koivisto
044 710 3674

heikki.koivisto@samk.fi

Profiilikuva

Projektiassistentti
Anu-Susanna Koskela
044 710 3293
anu-susanna.koskela@samk.fi

Jari Kumlander

Järjestelmäasiantuntija
Jari Kumlander
044 710 3675

jari.kumlander@samk.fi

Lahtinen Janne

Lehtori
Janne Lahtinen
044 710 3805

janne.lahtinen@samk.fi

Jarno Laine

Lehtori
Jarno Laine
044 710 3144

jarno.laine@samk.fi

Projektitutkija
Kati Levola
044 710 3208
kati.levola@samk.fi

Profiilikuva

Lehtori
Teppo Lundell
044 710 3531

teppo.lundell@samk.fi

Pyry Lähde

Projektitutkija
Pyry Lähde
044 710 3276
pyry.o.lahde@samk.fi

Meri Maija Marva

Koulutuspäällikkö, logistiikka ja meriteknologia
Meri-Maija Marva
044 710 3120

meri-maija.marva@samk.fi

Tuntiopettaja
Iira Ostamo
044 710 3199

iira.ostamo@samk.fi

Profiilikuva

Lehtori
Ninna Roos
044 710 3681

ninna.roos@samk.fi

Susan Råberg Vikkula

Projektipäällikkö
Susan Råberg-Vikkula
044 710 3245

susan.h.raberg-vikkula@samk.fi

Peter Sandell

Lehtori
Peter Sandell
044 710 3691
peter.sandell@samk.fi

Profiilikuva

Opetuspäällikkö
Daniela Tanhua
044 710 3540

daniela.tanhua@samk.fi

Profiilikuva

Suunnittelija
Leila Tasku
044 710 3153

leila.tasku@samk.fi

Profiilikuva

Lehtori
Jarmo Teränen
044 710 3679

jarmo.teranen@samk.fi

Kalle Toivonen

Projektitutkija
Kalle Toivonen
044 710 3069

kalle.e.toivonen@samk.fi

Elviira Tuomi

Päätoiminen tuntiopettaja
Elviira Tuomi
044 710 3274
elviira.o.tuomi@samk.fi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projektisihteeri
Pirjo Tuomi
044 710 3156

pirjo.tuomi@samk.fi

Profiilikuva

Tuntiopettaja
Iina Virtanen
044 710 3133

iina.virtanen@samk.fi

Antti Värre

Projektipäällikkö
Antti Värre
044 710 3222

antti.varre@samk.fi

Wikman Marina

Sivutoiminen tuntiopettaja
Marina Wikman
044 710 3504

marina.wikman@samk.fi